"Прип'ятські мандри"
 

  Подорож верхів’ями р. Прип’ять відкриває захоплюючі різноманітні безкраї краєвиди чаруючої  природи національного природного парку «Прип’ять-Стохід» http://www.pripyat-stohid.com.ua/. Дає змогу духовно збагатитися, набратися цілющої природної енергії, ознайомитися з  побутом поліської глибинки. Дуже цікавими на маршруті є надзвичайно різноманітний та багатий світ птахів (більше 250 видів), осередком мешкання яких є заплава річки Прип’ять. Рослинний світ також вирізняється різноманіттям та є добре збереженим.    

   Більша частина даного маршруту проходить поміж  «очеретяних джунглів», серед яких течуть десятки русел швидкоплинної річки Прип’ять. Зустрічаються піщані дюни, острови на яких можна зійти і відвідати незвичні мальовничі  ландшафти, немов відокремлені болотистими плесами від оточуючої реальності.

    Нитка маршруту проходить по річці Прип’ять:

ДЕНЬ 1: канал Вижівка поблизу смт. Ратно - с.Комарово - с.Якушев - ур.Берестя (16 км)

ДЕНЬ 2:  ур.Берестя - с.Річиця - с.Щедрогір - с.Щитинь (21км.)

ДЕНЬ 3: с.Щитинь - вижівський водозабір - с.Невір - с.Ветли (27 км.)

ДЕНЬ 4: 2 варіанти: кінна або автомобільна подорож до оз. Біле, або останній день мандрів проходить за ниткою: с.Сваловичі - с.Млин - озЗасвітське - бункери І світової війни -  с.Сваловичі

ДЕНЬ 5: с.Ветли - ур.Дубок - с.Любязь (30 км)

ДЕНЬ 6: с.Любязь - с.Хоцунь - ур.Муравина - с.Сваловичі (18 км.)ДЕНЬ 7:Екскурсія по с. Сваловичі.

Аналогічна мандрівка може бути  р.Стохід від с.Гулівка до с.Сваловичі.  Загальна ціна на 100 грн дорожча.

Калькуляція вартості на 8 чол.

Мінімальний  варіант 4000 грн/8чол.= 500 грн на 1 люд.

Оренда байдарок 6 днів *4 байдарки

Доставка байдарок Любешів-Ратно, Сваловичі-Любешів

Плата за відвідування парку

Максимальни варіант 8920/8чол.=1115 грн на 1 люд

Гід,  супровід автомобілем (перевезення багажу) до місць стоянок

Додаткові послуги

Харчування 25-35 грн за 1 раз  в день  залежності від виду страв. Проте можливе  лише дворазове, обід чай із печивом та консерви

Примітка: Даний маршрут можна скоротити до 5-денного

Вартість одноденних маршрутів: Мінімальна група 8 чол.

  1. Річкою Стохід.  Смт.Любешів -  с.Бучин або продовжити до с.Сваловичі

Спочатку маршрут проходить заплавою р. Стохід, яка тече десятками русел. Потім поступово починають оточувати лісова рослинність. І на відрізку від с. Бучин до с. Сваловичі оточуватимуть зарості очерету серед яких поодиноко зустрічатимуться дерева погризені бобрами. По закінченні відвідуємо с. Сваловичі, яке є ніби музеєм старовини під відкритим небом.

Вартість 200 грн. з 1 люд. У вартість входить оренда байдарок, провідник, плата за відвідування території парку,доставка байдарок (8 чоловік можна доставити від місця закінчення сплаву у Любешов)

Додаткові послуги: Харчування 25-35 грн за 1 раз  в залежності від виду страв.

  1.  Річкою Прип’ять протяжність 17 км. с.Люб’язь - оз.Люб’язь - с.Хоцунь - ур.Муравина - с.Сваловичі;

Вартість 250 грн. з 1 люд.  У вартість входить оренда байдарок, провідник, плата за відвідування території парку,доставка байдарок (8 чоловік можна доставити від місця закінчення сплаву у Любешов і до місця старту від Любешова)

Додаткові послуги : Харчування 25-35 грн за 1 раз  в залежності від виду страв.

  1. Дводенний маршрут по р.Прип’ять. Протяжність близько 40 км. р.Цир (біля с.Цир) -  р.Прип’ять - оз.Люб’язь - с.Люб’язь Ночівля - с.Люб’язь - оз.Люб’язь - с.Хоцунь - ур.Муравина - с.Сваловичі;

Вартість 400 грн. з 1 люд.  У вартість входить оренда байдарок…, провідник, плата за відвідування території парку,доставка байдарок (8 чоловік можна доставити від місця закінчення сплаву у Любешов і до місця старту від Любешова)

Додаткові послуги : Харчування 25-35 грн за 1 раз  в залежності від виду страв.

Оренда наметів 50 грн \ день

Супровід автомобіля (для перевезення речей) 250 грн

 

Маршрути можемо розробляти інші на різну тривалість. Ці варіанти найбільш економічні.  Від парку організовуємо маршрути на моточовнах